Blog
glebozgryzarka

Sprzęt zmechanizowany pozwala na skuteczne wykonywanie rozmaitych zabiegów agrotechnicznych zarówno w dużych gospodarstwach rolnych, jak i w mniejszych ogródkach. Nie każde urządzenie może się jednak sprawdzić w każdych warunkach. Dla mniejszych areałów i uprawy amatorskiej przeznaczone są glebogryzarki. Zobaczmy, do czego służą i gdzie można ich używać.

Czytaj więcej...

Grillo

Włoska marka Grillo istnieje na rynku ponad 50 lat i nieustannie cieszy się popularnością wśród zadowolonych nabywców maszyn ogrodowych. Znana jest jako niezawodny producent wysokiej klasy sprzętu służącego do prac ogrodowych i komunalnych.

Czytaj więcej...

kosiarki elektryczne

Kosiarka spalinowa wyposażona jest w silnik dwu- lub czterosuwowy i przeznaczona do koszenia trawników w ogrodach przydomowych oraz na publicznych terenach zielonych. Do zastosowań indywidualnych najczęściej wybierane są kosiarki spalinowe pchane ręcznie. Ich niewątpliwą zaletą jest uniezależnienie od dostępu do sieci elektrycznej, a także duża moc i szerokość robocza. Intensywna eksploatacja kosiarek spalinowych niesie jednak za sobą ryzyko wystąpienia usterek i konieczność naprawy. Sprawdźmy, co psuje się najczęściej?

Czytaj więcej...

pilarka elektryczna

Pilarki elektryczne należą do grupy urządzeń zasilanych prądem, czyli są jednym z rodzajów elektronarzędzi. Wykorzystywane są do cięcia ciał stałych, a ich elementem skrawającym jest ząbkowane ostrze czyli piła. Pilarki najczęściej wykorzystywane są do mechanicznego podziału drewna, ale to nie jedyne ich zastosowanie. W zależności od rodzaju pilarki, można ją wykorzystać do różnych prac warsztatowych i ogrodniczych. Na rynku dostępne są elektryczne pilarki ręczne, stołowe i łańcuchowe oraz wyrzynarki i ukośnice.

Czytaj więcej...

kosiarka samojezdna

Wielu osobom koszenie trawy kojarzy się z niezbyt przyjemnym obowiązkiem. Szczególnie posiadacze dużych ogrodów muszą poświęcać sporo czasu i energii, aby doprowadzić swój trawnik do porządku. Urządzeniem, które doskonale sprawdzi się w takich sytuacjach, jest kosiarka samojezdna

Czytaj więcej...