Blog
Maszyny ogrodnicze

Glebogryzarki

Glebogryzarka to maszyna ogrodnicza przeznaczona do spulchniania i wyrównywania gleby. Dzięki niej możemy przygotować ziemię, np. pod przydomowy ogródek, bez męczącego machania łopatą i widłami. W połączeniu z dodatkowym osprzętem możemy ją także wykorzystać do odchwaszczania i wertykulacji. Glebogryzarka ogrodowa jest niezbędna dla każdego, kto myśli o mechanizacji uprawy własnego ogródka warzywnego.

Pilarki i łuparki

Pilarki i łuparki służą do wszystkich prac związanych z drewnem. Wykorzystując pilarkę możemy pracować w terenie, przycinając gałęzie, ścinając drzewa i prowadząc inne prace ogrodnicze oraz gospodarskie. Łuparka służy natomiast do błyskawicznego przygotowywania drewna na opał. Wkładamy do niej pocięte pilarką drewno, a po chwili uzyskujemy rozdrobnione kawałki, które zmieszczą się w kotle albo kominku.

Sprawdź ofertę kosiarek, pilarek dostępnych w salonach sprzedaży grupy Jackonet – profesjonalne maszyny ogrodnicze.

Nożyce ogrodowe

W grupie nożyc do najpopularniejszych narzędzi zaliczamy nożyce do przycinania żywopłotów i sekatory akumulatorowe, którymi przytniemy gałęzie. Nożyce ogrodowe mogą być spalinowe albo elektryczne. Wybierając odpowiedni model warto zwracać uwagę, aby zapewniał wygodną pracę, w czym pomoże komfortowy uchwyt i niewielka masa urządzenia. Natomiast sekator akumulatorowy to nic innego jak sekator, który działa automatycznie, nie wymagając od nas mocowania się z twardymi gałęziami i łodygami.

Kupując dodatkowe maszyny ogrodnicze pamiętajmy, że ważne jest nie tylko ich zastosowanie, ale także jakość. Dlatego wszystkim klientom odradzamy kupowanie kiepskich wyrobów nieznanych marketowych marek. Z pewnością nie pozwolą one na wieloletnią pracę, bo z reguły są to urządzenia sezonowe, które psują się zaraz po upłynięciu gwarancji.