Blog
mini ciągnik

Jak wybrać ciągnik do niewielkiego gospodarstwa lub przydomowego sadu? Duży, standardowy traktor w takich przypadkach nie spełni swoich funkcji, a wręcz może być problematyczny, między innymi ze względu na swoje gabaryty. Rozwiązaniem są ciągniki kompaktowe, popularnie określane jako mini ciągniki. Pojawiły się w ofercie kilku renomowanych producentów maszyn rolniczych i od razu zdobyły sobie sporą popularność. Są niewielkie, ale zapewniają sporo możliwości.

Mały, ale wydajny

Bez względu na gabaryty wybranego ciągnika, jeden parametr zawsze ma znaczenie — wydajność. Wydawać by się mogło, że mini ciągniki będą zawodne pod tym względem, ale nic bardziej mylnego. Zaawansowane rozwiązanie, jak np. silnik o dużym momencie obrotowym, sprawiają, że te niewielkie maszyny są w stanie sprostać każdej pracy w niewielkim gospodarstwie czy sadzie.

To modele, które łączą w sobie prostotę i łatwość obsługi, z wszechstronnością i funkcjami typowymi dla “dużych” maszyn. Oprócz wydajności gwarantują również wyjątkową zwinność, dlatego świetnie nadają się do prac wykonywanych w ciasnych miejscach i ograniczonych przestrzeniach. To kolejna zaleta, której nie zapewnią nam standardowe traktory.

Wszechstronne zastosowanie mini ciągników

Segment rynku mini ciągników będzie się rozwijał w szybkim tempie, ponieważ zauważyć można spore zainteresowanie tym sprzętem. Dostępne są również w naszej ofercie. Są to wielofunkcyjne urządzenia wykorzystywane do różnorodnych prac amatorskich, jak i profesjonalnych. Jak już zostało wspomniane, coraz częściej używane są na w niewielkich gospodarstwach, sadach, plantacjach roślin uprawnych, a także na dużych posesjach. Oprócz tego wykorzystuje się je do prac na miejskich terenach ogrodowych, np. parkach, zieleńcach, stadionach, placach sportowych czy cmentarzach.

To solidne urządzenia, dlatego inwestując w nie, mamy pewność, że kupujemy sprzęt na lata. Wszystkie zastosowane rozwiązania konstrukcyjne są przemyślane, dlatego oprócz wysokich parametrów technicznych mamy zapewnione również komfortowe, łatwe użytkowanie. Nie trzeba się też martwić o kwestie serwisowe. Nabywając mini ciągnik w naszej firmie, masz zapewnioną kompleksową usługę w tym zakresie.