Blog
serwis elektronarzędzi

Elektronarzędzia znajdują obecnie coraz częstsze zastosowanie — nie tylko profesjonalne, ale i amatorskie. Na rynku mamy obecnie bardzo szeroką ofertę produktów, dlatego też bez większego problemu można znaleźć sprzęt wybranego producenta czy o określonych parametrach. Im lepsza jakość elektronarzędzi, tym mniejsze ryzyko ich szybkiego zużycia. Jednak usterki mogą pojawić się zawsze, nawet przy prawidłowym korzystaniu z urządzeń. Warto więc wiedzieć, co zrobić, gdy dojdzie do awarii elektronarzędzi.

Elektronarzędzia na gwarancji

Nowe elektronarzędzia zawsze objęte są gwarancją. Przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z warunkami gwarancjami, a także z zakresem zapewnianego serwisu w ramach obsługi posprzedażowej. Zwróć uwagę przede wszystkim na czas trwania gwarancji, termin realizacji napraw, zakres obowiązków serwisu (np. bezpłatna wymiana uszkodzonych części). Jeśli w ciągu pierwszych 12 lub 24 miesięcy od daty zakupu, bo tyle zwykle trwa okres gwarancji, narzędzie ulegnie uszkodzeniu nie z winy użytkownika, lecz z powodu np. wady materiałowej lub wady montażu, masz prawo do skorzystania z usług serwisu lub wymiany elektronarzędzia (w zależności od specyfiki usterki oraz warunków gwarancji).

Inne usterki elektronarzędzi

Jeśli do usterek elektronarzędzi dojedzie po okresie gwarancyjnym, w wyniku błędów użytkownika lub standardowego zużycia, musimy dokonać stosownych napraw we własnym zakresie. W tym przypadku warto skorzystać z pomocy profesjonalnego serwisu elektronarzędzi, jak Jackonet. Nasz serwis prowadzimy w sieci punktów przyjęć zlokalizowanych w okolicach Mińska Mazowieckiego. Podejmujemy się nawet najbardziej skomplikowanych zadań, naprawiając i serwisując niemal wszystkie elektronarzędzia, jakie znajdują się na polskim rynku.

Wszystkie elektronarzędzia wymagają regularnego czyszczenia oraz serwisu. To podstawa ich prawidłowego działania przez długi czas. Jednocześnie w przypadku jakikolwiek objawów awarii, warto od razu podjąć stosowne działania, aby nie doszło do poważniejszych uszkodzeń. Na szczególną uwagę zasługują elektronarzędzia, które poddawane są intensywnej i częstej eksploatacji, a także narażone na pracę w trudnych warunkach (np. w środowisku o wysokim stopniu zapylenia).