Blog
wiertarka

Najważniejsza jest wiertarka

Wiertarka przyda się w każdym domu. Bez niej powieszenie szafki, wywiercenie dziury na poprowadzenie kabla albo otworów w metalowych półkach jest po prostu niemożliwe. Jeśli szukasz wiertarki pamiętaj, że nie musisz od razu kupować sprzętu dla profesjonalistów. Do sporadycznych prac wystarczy proste urządzenie bez dodatkowych funkcji.

Z drugiej jednak strony radzimy Ci unikać marketowych okazji, ponieważ jest to sprzęt psujący się nawet od leżenia w szafie… Elektronarzędzia słabych marek czasem są tak złe, że nie nadają się nawet do podstawowych prac. Jeśli nie chcesz irytować się łamiącymi wiertłami, niską mocą i słabymi obrotami – postaw na sprawdzone marki. Ich sprzęty są droższe, ale będziesz mógł z nich korzystać przez lata.

Wiertarka elektryczna może być także wykorzystywana jako jednostka napędowa z użyciem specjalnych nakładek. Dzięki temu, poza wierceniem, za sprawą specjalnych nakładek możemy zmienić ją w szlifierkę do drewna i metalu, wkrętarkę, osełkę, a nawet frezarkę.

Lepsze są zakupy na sztuki czy w komplecie?

Sprzedaż elektronarzędzi odbywać się może w zestawach albo pojedynczo. Wybierając komplet z osprzętem otrzymujemy nie tylko samo urządzenie, ale także wiertła, tarcze szlifierskie, brzeszczoty i inne dodatki (oczywiście w zależności od tego, jakie narzędzie kupimy). W sprzedaży są również zestawy zawierające kilka elektronarzędzi albo jedno wielofunkcyjne, posiadające nakładki do różnych zastosowań. Możemy na przykład znaleźć w komplecie korpus elektronarzędzia z silnikiem i końcówkami do wkręcania, wiercenia, szlifowania i cięcia.

Z reguły zakup zestawu jest tańszy niż cena jego elementów osobno. Niestety, często w zestawach otrzymujemy osprzęt kiepskiej jakości, który i tak musimy zastąpić bardziej profesjonalnym.