Blog
myjka ciśnieniowa

 

Myjka ciśnieniowa to wysokociśnieniowe urządzenie czyszczące, które wielokrotnie zwiększa ciśnienie wody, nawet do wartości 15-20 MPa. Dzięki większej sile strumienia wody, mycie myjką odbywa się szybciej, dokładniej i zużywa znacznie mniej wody w porównaniu z tradycyjnym wężem ogrodowym.

Zaletą myjek jest również dostępność szerokiego arsenału dodatkowych akcesoriów (lance, szczotki, gąbki itd.), które pozwalają znacznie zwiększyć efektywność mycia i doczyścić zabrudzenia, z którymi zwykły strumień wody by sobie nie poradził. Myjki ciśnieniowe to sprzęt, który sprawdzi się w każdym domu jednorodzinnym, ponieważ pozwoli na skuteczne umycie większości domowych powierzchni i przedmiotów codziennego użytku.

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Standardowo myjkę zasilamy zwykłym wężem ogrodowym podłączonym do ujęcia wody. Najpierw pompa znajdująca się w myjce zapewnia odpowiednie ciśnienie wody, a następnie woda pod zwiększonym ciśnieniem trafia przewodem wysokociśnieniowym do pistoletu natryskowego. Jak już pisaliśmy wcześniej, możemy do pistoletu stosować różne końcówki, które ułatwiają pracę.

Myjki ciśnieniowe dzielimy na dwa podstawowe rodzaje – myjki profesjonalne i do użytku domowego. Narzędzia domowe mogą służyć do okazjonalnego czyszczenia maszyn, pojazdów, budynków, narzędzi, elewacji, fasad, tarasów itp., jednak nie nadają się do codziennej wielogodzinnej pracy. Jeżeli zamierzamy często korzystać z myjki, bardziej nadadzą się do tego urządzenia profesjonalne. Nie tylko wytwarzają większe ciśnienie, ale są także wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów. Oczywiście myjki profesjonalne są znacznie droższe niż myjki do użytku domowego, dlatego częściej spotkamy je w warsztatach i na wyposażeniu firm budowlanych niż w przydomowej narzędziowni.