Blog
agregat

 

Zadaniem agregatów spalinowych jest zapewnienie awaryjnego zasilania w przypadku awarii sieci oraz dostarczenie prądu w miejscach pozbawionych zasilania. Chociaż agregaty kojarzą się raczej z organizacją imprez plenerowych i budownictwem, są przydatne także w każdym domu jednorodzinnym. Pozwalają bowiem dostarczyć prąd do urządzeń, które wymagają stałego działania, jak np. lodówka, zamrażarka lub boiler na ciepłą wodę, albo na zasilanie elektronarzędzi, którymi wykonujemy prace na działce czy budowie.

Do użytku domowego najczęściej kupujemy małe i lekkie agregaty spalinowe, które w razie potrzeby możemy przewieźć np. na działkę albo wygodnie ustawić w miejscu pozwalającym na zasilenie domowej sieci energetycznej.

Jeśli szukamy urządzenia do zastosowania profesjonalnego, możemy zdecydować się na duży agregat stacjonarny, który ma zapewnić ciągłość działania sprzętu elektrycznego, np. serwerów, albo wydajne agregaty mobilne w zabudowie kontenerowej. Takie urządzenia są bardzo wydajne i doskonale sprawdzają się na placach budowy oraz imprezach plenerowych.

Czy warto kupić agregat?

Jeśli szukasz agregatów do domowego użytku, powinien ucieszyć Cię fakt, że ceny tych urządzeń zaczynają się już od kilkuset złotych. Dlatego za stosunkowo niewielkie pieniądze zyskujesz źródło awaryjnego zasilania, które uniezależni Cię od problemów z siecią energetyczną i kaprysów pogody. Zakup agregatu jest szczególnie polecany osobom mieszkających w trudnodostępnych terenach albo na odludziu, ponieważ czas oczekiwania na techników jest tam naprawdę spory, a przerwy w dostawach prądu potrafią mocno utrudnić życie.