Agregaty spalinowe

Agregaty prądotwórcze z silnikiem spalinowym to urządzenia, które mają za zadanie zapewnienie ciągłości w dostawie prądu nie tylko w przypadku przerwy, ale również w miejscach, gdzie nie ma dostępu do standardowych źródeł zasilania. Agregaty tego typu niezwykle często wykorzystuje się podczas prowadzonych robót budowlanych lub na działkach rekreacyjnych. Agregaty spalinowe dostępne w naszej ofercie napędzane są silnikami spalinowymi lub silnikami Diesla. Zatankowane do pełna pozwolą nam bez przeszkód korzystać z energii elektrycznej przez kilka godzin. To ile godzin to będzie, uzależnione jest od wielkości wykorzystanego w urządzeniu silnika. Im większa moc silnika, tym dłuższa praca, ale i wyższa cena agregatu.

Agregatów spalinowych z racji wytwarzanych spalin nie można wykorzystywać w urządzeniach zamkniętych. Należy również pamiętać, że wymagają chłodzenia powietrzem i generują dość duży hałas. Dlatego najlepiej umieszczać je w pewnej odległości od miejsca pracy lub wypoczynku a dla bezpieczeństwa również pod zadaszeniem.

Na co trzeba zwrócić uwagę, kupując agregat spalinowy?

  • moc,
  • rodzaj rozrusznika – wygodniejszy jest rozrusznik elektroniczny,
  • czy generator ma funkcję elektronicznej stabilizacji napięcia? (konieczną, jeśli ma zasilać urządzenia elektroniczne),
  • czy urządzenie ma katalizator spalin?
  • czy agregat posiada system tłumienia hałasu?
  • czy jego budowa pozwala na łatwy transport – np. posiada kółka?

Jeśli nie wiesz jaki agregat prądotwórczy wybrać skontaktuj się z naszymi doradcami! Chętnie poznamy Twoje potrzeby i dopasujemy do nich odpowiednie urządzenie z naszej oferty! Zapraszamy!